Peto izdanje Internacionalne kreativne studentske radionice Podijelimo znanje 2021/2022. (21. i 22. april 2022.)

Peto izdanje Internacionalne kreativne studentske radionice Podijelimo znanje 2021/2022. održat će se 21. i 22. aprila 2022. godine u Maloj Sali Muzičke akademije Univerziteta u Sarajevu, u realizaciji Odsjeka za muzičku teoriju i pedagogiju MAS, te uz podršku Centra za muzičku edukaciju MAS i Udruženja kreativne i kulturne industrije MUK. Ovogodišnja Radionica ugostiti će rekordan broj studenata i studentica iz Hrvatske (Muzička akademija Sveučilišta u Zagrebu, Muzička akademija Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli), Srbije (Fakultet muzičke umetnosti Univerziteta umetnosti u Beogradu, Akademija umetnosti Univerziteta u Novom Sadu) i Crne Gore (Muzička akademija Cetinje Univerziteta Crne Gore), koji će zajedno sa studentima/cama iz Bosne i Hercegovine (Muzička akademija Univerziteta u Sarajevu) učestvovati u procesu stjecanja znanja, razmjene ideja, te međusobnog poticanja i podrške u razvoju studentskih kompetencija u oblastima muzičke teorije, pedagogije, etno/muzikologije, kompozitorstva, dirigovanja i instrumentalnog i vokalnog izvođaštva. U ovom izdanju učešće će uzeti 43 izlagača/ice. Radionica će biti realizirana u formatu šest radnih sjednica sa ukupno 23 individualne i grupne prezentacije, dopunjene jednim panelom i okruglim stolom.

Proteklih pet godina pružilo nam je dragocjena iskustva zajedničkog stjecanja znanja, vještina i kompetencija u raznovrsnim programskim okvirima i aktivnostima zamišljenim i ostvarenim u okviru Ciklusa kreativnih radionica Podijelimo znanje. Posebno izdvajamo izdanje Ciklusa kreativnih radionica Podijelimo znanje 2019/2020, koje je usljed pandemije Sars-Cov-19 djelimično održano u online izdanju i putem live streama, okupljajući studente iz Ujedinjenog Kraljevstva, Hrvatske, Srbije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine, te surađujući sa brojnim institucijama (srednje muzičke škole u Mostaru, Zenici, Novom Travniku, Bihaću, Sarajevu, umjetničke akademije Univerziteta u Sarajevu, umjetničke galerije) i eminentnim stručnjacima u oblastima umjetnosti i nauke (Bojan Hadžihalilović, Damir Šagolj, Boško Jović, Mirjana Mavrak i dr.). Naš mali jubilej stoga dočekujemo s jasnom vizijom nastavka, ponosni na dosadašnje rezultate i odlučni da uporno, predano, strpljivo i timskim radom proširujemo horizonte našeg znanja i time doprinesemo napretku društva u kojem živimo.

Organizaciju ovogodišnjeg izdanja u potpunosti su preuzeli studenti Muzičke akademije Univerziteta u Sarajevu uz kontinuiranu podršku profesorica Odsjeka za Muzičku teoriju i pedagogiju, voditeljica projekta. Zahvaljujemo se dekanu Muzičke akademije prof. mr. Ališeru Sijariću, i predsjedniku Studentske asocijacije MAS Marinu Repaniću, te nastavnicima i saradnicima MAS UNSA za pomoć i korisne smjernice. Posebnu zahvalnost za konstruktivne savjete i podršku u procesu pripreme i organizacije dugujemo prorektorici za umjetnost, umjetničkoistraživački rad, kulturu i sport Univerziteta u Sarajevu prof. dr. Tamari Karača Beljak.

Informacije o nadolazećim dešavanjima, detaljan raspored istih, kao i biografije učesnika ovogodišnje Radionice nalaze se u programskoj knjižici u prilogu.

Dobro nam došli!

Adresa dogadjaja: 
Mala sala Muzičke akademije Univerziteta u Sarajevu
Galerija: 

FESTIVALI

Pod okriljem Koncertne sezone realiziraju se i festivali Majske Muzičke Svečanosti, Sonemus Fest, Sarajevo International Guitar Festival. Majske Muzičke Svečanosti Sarajevo International Guitar Festival Sonemus Fest

KONCERTI

Kroz različite forme koncerata (koncerti ansambala, cjelovečernji recitali, koncerti mješovitog karaktera) prezentiraju se svi Odsjeci akademije, te njena bogata umjetnička i koncertna aktivnost. Koncertna sezona