Muzička akademija Univerziteta u Sarajevu sa zadovoljstvom najavljuje koncert Franje Pećarića (bisernica) i Brigite Vilč (klavir) koji će nastupiti u utorak, 2. aprila 2024. godine, u 19:00 u Koncertnoj sali „Cvjetko Rihtman“.
Pećarić i Vilč će izvesti djela G. F. Händela, J. Haydna, L.van Beethovena, F. Poulenca, R. Matza i T. Uhlika.
Ulaz na koncert je slobodan.
Franjo Pećarić (1995) rođen je u Vinkovcima gdje završava osnovnoškolsko obrazovanje. Maturirao je u Glazbenoj školi Alberta Štrige u Križevcima 2014. godine na Odjelu tambure i Teorijskom odjelu. Iste godine upisao je Muzičku akademiju Sveučilišta u Zagrebu, smjer Glazbena pedagogija gdje je diplomirao je 2019. godine pod mentorstvom v. pred. Veljka Valentina Škorvage, nakon čega upisuje i novootvoreni instrumentalni integrirani studij, smjer Tambura na kojem je diplomirao 2021. godine.
Od 2014. godine vodi kulturno-umjetnička društva u okolici Zagreba. Predavao je u Glazbenoj školi u Novskoj i Glazbenoj školi Ferde Livadića u Samoboru, a od 2018. zaposlen je kao nastavnik tambure u Glazbenoj školi Frana Lhotke u Sisku. Redovni je predavač stručnih skupova za nastavnike tambure u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje te Hrvatskog društva tamburaških pedagoga.
Godine 2020. osniva Gradski tamburaški orkestar „Ivan Goran Kovačić“ Sisak u kojem djeluje kao voditelj i dirigent. Član je Zagrebačkog tamburaškog kvarteta koji je osnovao s kolegama na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu 2021. godine, gdje postaje asistent na Odsjeku za glazbenu pedagogiju i tambure.
Sa Zagrebačkim tamburaškim kvartetom održava cjelovečernje koncerte diljem Hrvatske, a 2022. godine na 45. Međunarodnom festivalu umjetničke tamburaške glazbe u Osijeku osvaja Zlatnu plaketu „Tambura Paje Kolarića – s najvećom pohvalom“, te iste godine osvaja prvu nagradu na 1. međunarodnom glazbenom natjecanju (1er IMC) u organizaciji Les Musicales du Centre u Francuskoj. Sudjeluje i u snimanju dva autorska nosača zvuka Tomislava Uhlika i Tihomira Ranogajca. Akademske godine 2023/24. upisuje doktorski studij za kamernu muziku na Akademiji umetnosti u Novom Sadu.
Brigita Vilč (1991) dolazi iz Županje gdje je stekla redovno i muzičko osnovnoškolsko obrazovanje. Nakon završene Srednje glazbene škole u Osijeku, studij klavira nastavlja na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu u razredu profesora Srđana Filipa Čaldarovića, kod kojega je diplomirala 2015. godine. Maturirala je i obou u Glazbenoj školi Vatroslava Lisinskog u Zagrebu 2014. godine.
Kao solistica 2014. godine nastupila je u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog uz Zagrebačku filharmoniju kada je izvela „Koncert za lijevu ruku“ Mauricea Ravela, što joj je donijelo Rektorovu nagradu.
Svirajući klavir i obou, kao dio Puhačkog orkestra Glazbene škole Vatroslav Lisinski, osvojila je 1. nagradu Cum laude u Belgiji 2011. i 1. nagradu na Državnom natjecanju u Dubrovniku iste godine. Godine 2015. sudjelovala je na jedinstvenom svjetskom festivalu International Keyboard Institute - Festival u New Yorku, na kojemu je imala priliku usavršavati se kod svjetski poznatih pijanista. Na natjecanju istog Festivala ostvarila je plasman u polufinale. Kao korepetitorica primila je priznanje Europske unije glazbenih natjecanja za mlade. U proljeće 2022. godine snimila je album „Europski zvukolici“ u izdanju Cantusa, s djelima Tomislava Uhlika.
Sveučilišni preddiplomski studij Edukacijske rehabilitacije na Edukacijsko-rehabilitacijskom fakultetu upisala je 2012. godine, a magistrirala 2017. godine kao najbolja studentica na diplomskoj razini studija za što je nagrađena i Dekanovom nagradom. U jesen 2018. godine uspiuje poslijediplomski doktorski studij Neuroznanosti na Medicinskom fakultetu u Zagrebu. Trenutno je zaposlena kao asistentica na Edukacijsko-rehabilitacijskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu te kao vanjska umjetnička suradnica za korepeticiju na instrumentalnom studiju tambure na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu. Redovno održava muzičke radionice za djecu sa Down sindromom.